Sitemize HoşgeldinizBaşkanYatırım ve ProjelerimizİletişimFoto GaleriBasın
   

 

Güncel Duyuru ve Haberler

TENZİLE ERDOĞAN bakim ve Rehabilitasyon merkezini ziyaret ettik. şahsim ve belediyemiz olarak her zaman destek vereceyiz.hepimizi hayata bağlayan sevgi ve yaşama sevincinin sonsuza kadar kalplerinizde bulunmasını diliyor, bütün engellilerimize yürekten sevgilerimi sunuyor, Dünyaca kutlanan “ENGELLİLER GÜNÜNܔ kutluyorum.


İlçemizin değerleri ve berebarindekilerle bir araya gelerek hasbihal ettik .

2015 Kasım TEOG sınavında basari gösteren ilçemiz orta okulları 8.sınıf öğrencileri,
öğretmen ve idarecileri için ilce kaymakamlığı ve belediye başkanlığı tarafın dan yemek tertip edilmiştir.
Tüm öğrenci, öğretmen ve idarecilerimizin başarılarının artarak devam etmesi temennisiyle.

Dünyanın en değerli varlıkları olan siz Öğretmenler! Bugün, Türk Öğretmeninin Şeref Günüdür.
Ona Olan Saygıyı Yenileme, Onun Yüceliğini Anma Günüdür. Böyle Anlamlı Bir Günde Hepinizi Sevgiyle,
Candan Kutluyoruz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun!

Karakoyunlu ilçe nüfus müdürlüğüne atanan sayın cemil güneşi yerinde ziyaret ettik,
tebrik eder yeni iş hayatında başarılar dileriz.

Şehit polis ali asker gonca orta okulunun hazırlamış olduğu Tiyatro gösterisine katıldık emeği geçen
volkan tuzluca hocamıza ve öğrencilerine teşekkür ederiz..

19 Mayıs Atatürk’ü Anama Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, hepinize en içten saygı ve sevgilerimi iletiyorum.
Gençlerimizi, sevgiyle kucaklıyorum.

 

KARAKOYUNLU ilçemize daha iyi hizmet için bir araç kazandırdık en kısa zamanda yeni araçlarımızda gelecektir.
hayırlı uğurlu olsun ilçemize.

Sosyal sorumluluk haftası ve nevruz bayramı münasebetiyle karakoyunlu Rehabilitasyon
bakım evini ziyaret ettik kırmızı yumurta ve ikramlarımızı Rehabilitasyon misafirleriyle
paylaştık yumurta tokuşturduk kaymakamlık ve diyer kurumlarımızı güvenlik önlemleri alan
polisimiz askerimizi yerinde boyanmış yumurtalarını verdik.Allah bugün ve geçmişte şehit
olan askerlerimizi rahmet etsin yakınlarına sabır versin
tüm İslam aleminin ali bayramı kutlu olsun.


Başkan'dan, yarıyıl kutlama mesajı...

Sevgili Öğrencilerimiz ve onları yetiştirerek büyük emek sarf eden Saygıdeğer Öğretmenlerimiz;
Büyük bir gayretle sürdürdüğünüz 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılını yarıladınız.
Şimdiden sizlere iyi tatiller diliyorum.

Öğrencilerimizin, anne- babaların heyecanla beklediği karneler evlere giderken, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için iki haftalık bir dinlenme dönemi başlıyor.

İlk yarıdaki eksikliklerinizi başarısızlık olarak düşünmeden ve kendinizi üzmeden bu tatili ikinci döneme daha iyi hazırlanmak için değerlendirmenizi dilerim.

Tüm öğrencilerimizin gözlerinden öpüyor, öğretmenlerimize en derin saygılarımı sunuyor, iyi tatiller diliyorum. dedi.

 

Bem-Bir-Sen Iğdır Başkanlığı ile Karakoyunlu İlçesi Belediyesi arasında imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesiyle belediye bünyesinde çalışan memurlar büyük sevinç yaşadı.

Bem-Bir-Sen Iğdır Başkanı Nihat Güneş ile Karakoyun İlçesi Belediye Başkanı Kurban Kaya arasında imzalanan "Sosyal Denge Sözleşmesi" ile Karakoyunlu Belediyesi'nde çalışan memurların maaşı artırıldı.

Karakoyun Belediyesi başkanlık makamında düzenlenen imza törenine Bem-Bir Sen Iğdır İl Başkan Yardımcıları İbrahim Turan, Abbas Karabağ, Zeynep Aydoğan da yer aldı.

Memurların ekonomik şartlarının daha da iyileşmesini sağlayan sözleşmeden dolayı İl Başkanı Nihat Güneş, Başkan Kurban Kaya'ya teşekkür etti. Personellerin bugüne kadar gösterdikleri performansın daha da üzerine çıkarak çalışacağına ve daha da üretken olacağına inandığını söyledi.

Karakoyun  Belediye Başkanı Kaya ise, "İlçemizde Yapacağımız hizmetleri hayata geçirirken, Karakoy'unun tek kuruşunu heba etmemek için büyük bir özen gösteriyoruz. Belediyemizin imkânlarını zorlayarak bu artışı yaptık. Keşke imkânlarımız el verse de daha fazla memurlarımızın maaşında artış yapsaydık. Bu SDS artışı ile birlikte memurlarımızın maaşını ve sosyal haklarını tam zamanında vermekteyiz. Bu çalışmalarda emeği bulunan personelimizin sosyal durumlarını iyileştirmek amacıyla elimizden geleni yapıyoruz. Yapacağız da bu bir başlangıçtır. Yapılan bu düzenlemenin tüm personellerimize hayırlı olmasını ve güzel günlerde harcamasını diliyorum" dedi.

115 AİLEYE GIDA YARDIMI

KARAKOYUNLU İLÇESİ BELEDİYESİ İHTİYAÇ SAHİBİ OLAN 115 AİLEYE GIDA YARDIMI YAPTI. Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban KAYA, Ramazan ayında ihtiyacı olan aileleri belirleyerek, maddi durumu yetersiz olan 115 aileye 115 adet gıda paketi dağıttı. Başkan KAYA; “ Dostlukların sevgiyle beslendiği bu mübarek Ramazan Ayında bereket hanenize, hoşgörüsü gönüllerinize dolsun, Belediye olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştık.”dedi.


Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban KAYA, Ramazan ayında ihtiyacı olan aileleri belirleyerek, maddi durumu yetersiz olan 115 aileye 115 adet gıda paketi dağıttı.

Başkan KAYA; “ Dostlukların sevgiyle beslendiği bu mübarek Ramazan Ayında bereket hanenize, hoşgörüsü gönüllerinize dolsun, Belediye olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştık.”dedi.

Kaymakam Elif Canan Tuncer Ersöz’e Veda Yemeği

Karakoyunlu İlçe Belediye Başkanı Kurban Kaya, Karakoyunlu ilçesinde yaklaşık  2 yıl görev yapan ve 3. Derece Kadrolu Yeşilli Kaymakamlığına görevine atanan Kaymakam  Elif Canan Tuncer Ersöz için veda yemeği verdi.

           Kirvem Lokantasında düzenlenen veda yemeğine, Aralık Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz,  Kaymakam  Elif Canan Tuncer Ersöz, Karakoyunlu Belediye BaşkanıKurban Kaya, daire amirleri, kaymakamlık çalışanları, siyasi parti ilçe temsilcileri ile il genel meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

             Veda yemeğinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Kurban Kaya, “Sayın Kaymakamımızı hüzünlü bir şekilde uğurluyoruz. Birlikte görev yaptığımız süre içinde tam bir uyum içinde çalıştık. Hizmet için görev süreleri içerisinde Karakoyunlu ilçesine her türlü desteği sağlayan sayın Kaymakamımıza her zaman kapımız ve gönlümüz açıktır. İlçemize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki görevinde başarılar dilerim” dedi.

             Karakoyunlu ilçesinin  güzel şeyleri hak ettiğini dile getiren Kaymakam Elif Canan Tuncer Ersöz ise, “Karakoyunlu ilçesine hizmet etmek için bütün kurumlarla tam bir uyum içinde görev yapmaya çalıştım. Belediye Başkanımızın ev sahipliğinde onuruma verilen veda yemeği vesilesi ile toplandık. Yemeği düzenleyen Belediye Başkanımıza ve davete icabet eden herkese teşekkür ederim. Biz Iğdır’ı da Karakoyunlu’yu da sevdik. Bu bir ayrılık değil biz artık bir aileyiz artık sizinde Mardin Yeşili’de de bir kapınız var herzaman gelebilirsiniz.  Başımız üstünde yeriniz var.” diye konuştu.

            Yemeğin sonunda Belediye Başkanı Kurban Kaya, Karakoyunlu ilçesine yaptığı hizmetlerden dolayı Kaymakam Elif Canan Tuncer Ersöz’e teşekkür plaketi verdi. 

Belediye Başkanı Kurban Kaya, Ak partiye geçti

CHP'den seçilen Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesi Belediye Başkanı Kurban Kaya Ak Partiye geçti. Rozetini https://a.gfx.ms/i_safe.gifCumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan taktı.

30 Mart Yerel Seçimlerinde Iğdır'ın Karakoyunlu ilçesinde CHP'den belediye Başkanı seçilen Kurban Kaya; Ak partiye geçti.

Karakoyunlu Belediyesini ziyaret eden Siyasal Birikim Gazetesinin imtiyaz Sahibi Mustafa Küpeli'ye açıklamada bulunan CHP'den belediye Başkanı seçilen Kurban Kaya; Seçimlerde Karakoyunlu hemşerilerim İktidar partisine geçmem koşuluyla oy verdi. Bende bu isteklerini yerine getirmek için Ak Partiye geçtim dedi.

Belediyeyi borçla teslim aldık. Bu haliyle İktidar yardımı olmazsa Karakoyun’a hizmet etmekte zorluk çekeceğiz diyen başkan Kaya, Karakoyun’a hizmetin gelmesi için Ak partiye geçtiğini söyledi.

Karakoyunlu İlçesinde Karabağ kilimciliği kursu sona erdi

Karakoyunlu İlçesinde Karabağ kilimciliği kursu sona erdi Karabağ Kilimleri Iğdır’ın gözbebeği haline geldi. Iğdır ‘ın Karakoyunlu ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Karakoyunlu ilçesinde İş Kur iş birliği ile açılan halıcılık kursu sona erdi.. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Karakoyunlu ilçesi Halı kursu öğretmeni Hangül Yıldız, ”Kilimleri en az maliyete mal etmeye çalıştık, tamamı yünden elde edilerek Karabağ ve Anadolu motifli kilimler dokuduk.” dedi.

2. Karakoyunlu festivali coşkulu Kutlandı

2. Karakoyunlu festivali coşkulu Kutlandı Karakoyunlu Kaymakamlığının düzenlediği 2.ci Karakoyunlu festival renkli kutlamalara sahne oldu. Iğdır’ın Karakoyunlu ilçesinde kaymakamlık tarafından organize edilen 2. Karakoyunlu Festivaline Iğdır Valisi Davut Haner, Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Jandarma Komutanı Erdem Yılmaz, Karakoyun Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, , Arlık Kaymakamı Tolga Kamil Ersöz, Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban Kaya, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay, Melekli Belediye Başkanı Ali Varol, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, ve vatandaşlar katıldı.

Karakoyunlu Kaymakamı Elif Canan Tuncer Ersöz, “Geçen yıl kaysı festivali yaptık malesef bu yıl kaysıyı soğuk aldığı için Kaysı yok bu nedenle bu festival geleneğini sürdürmek için Yöresel ürünlerimizi,
Halk oyunlarımızı, yöresel yemeğimizi müziğimizi sizinle paylaşmak istedik. Köylerimizin katılımıyla Stant açarak 2.ci festivalimizi gerçekleştiriyoruz. “şeklinde konuştu.

Festival, davetlilerin stantları gezmesi, öğle yemeği ve halk oyunları gösterileri ile devam etti. Gün boyu renkli gösterilerle süren Festivali'nin finali, ünlü ses sanatçısı Songül Karlı’nın konseriyle devam etti.

Festival çeşitli yarışmalarla devam etti. Yarışmada dereceye girenlere protokol tarafından ödüller verildi. Köylü vatandaşlar stantlarında ürettikleri ürünleri sergileyerek tanıttılar.Vali bir çocukla buz hokeyi oynadı.